Кошик
2559 відгуків
+380 (96) 930-30-22
+380 (93) 930-30-22
+380 (95) 930-30-22
ТРУБАБА

Як злити воду з бойлера і провести чищення від накипу

Як злити воду з бойлера і провести чищення від накипу

Чому потрібно злити воду з бойлера

Як спустити воду з бойлера

Чищення бойлера від накипу

 

Водонагрівачі накопичувального типу (бойлери) міцно увійшли в наше життя. Їх встановлюють в міських квартирах, приватних будинках і на дачах. Обслуговування бойлерів включає в себе чистку внутрішньої ємності, видалення накипу, заміну магнієвого анода та інші роботи, які слід виконувати на відключеному від водопостачання та демонтированном баку. Злити воду з нагрівача не так просто, як може здатися на перший погляд. Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити це максимально швидко і безпечно, а також розповімо про способи чищення бойлера від накипу. Інформація буде корисна будь-якому домашньому майстрові, який хоче продовжити термін служби побутового водонагрівача.

 

Чому потрібно злити воду з бойлера

 

Бойлер являє собою велику металеву ємність, яка кріпиться на стіні або стоїть на підлозі. Більшість власників зливають з нагрівача воду тільки для виконання ремонтних робіт, якщо була виявлена несправність. Але насправді причин спустошити ємність вистачає і без цього. Назвемо три основні з них:

  • консервація системи водопостачання взимку, якщо приміщення не опалюється, і ви не плануєте користуватися бойлером — актуально для заміських будинків. Замерзання рідини в трубах і баку може призвести до їх пошкодження і навіть розриву;
  • чистка водонагрівача від скопилася накипу, бактерій, які могли оселитися на внутрішній поверхні, — експерти рекомендують виконувати її не рідше одного разу на рік;
  • профілактика засмічення зливної труби і крани (клапана) — виробники сантехніки радять робити її хоча б раз на місяць. Досить випустити трохи рідини, щоб запобігти утворенню відкладень.

Тривалий час зберігати бойлер без води не рекомендується. Постійний контакт з киснем тільки прискорює утворення корозії. Як це не парадоксально, але, щоб продовжити термін експлуатації водонагрівача, їм потрібно регулярно користуватися.

Існує ряд ознак, які повідомляють про те, що з ємності потрібно злити воду і провести оперативну чистку:

  • ослаблення напору виходить рідини;
  • збільшилася час нагрівання;
  • виникнення нехарактерних звуків;
  • поява неприємного запаху;
  • протікання води з-під клапана або навпаки — відсутність крапель.

Довірити обслуговування бойлера можна кваліфікованим фахівцям, їх вистачає на українському ринку, але дешевше виконати всі роботи самостійно. Тим більше, нічого складного в цьому немає, якщо знати точний алгоритм і слідувати йому. Ми розповімо вам, як це зробити. Заздалегідь запасіться інструментом (викрутки, ключі) і часом (декількох годин вам вистачить з головою).

 

Як спустити воду з бойлера

 

Методика зливу води з котла залежить від способу підключення водонагрівача до системи, а також його марки. Але ми опишемо основні моменти, які допоможуть вам зрозуміти загальні принципи дій. Алгоритм такий:

  • спершу потрібно відключити від нагрівача електроживлення (з розетки або автомат), перекрити воду і дати час бойлеру охолонути;
  • потім необхідно зняти нижню кришку — будьте акуратні і запам'ятайте, куди і які підключаються дроти;
  • якщо у вас встановлений кран на злив, підключіть до нього шланг, направте його в унітаз або ванну і відкривайте;
  • при відсутності зливного клапана рідина виводяться через отвір подачі холодної води. Для цього потрібно приєднати шланг до нього, а потім відкрити «гарячий» кран в раковині.

Заздалегідь підставте під бойлер таз або велику каструлю, щоб вода і різне сміття з-під кришки не падали на підлогу. Після того, як ви вивели максимум можливої рідини через шланг, можна відкручувати ТЕН і приступати до його чищення. Всі кроки слід виконувати обережно і поступово, щоб не пошкодити сантехніку, не деформувати кріплення і не порвати тонкі проводки. Розташування останніх бажано сфотографувати після зняття кришки, щоб запам'ятати порядок сполук.

 

Чищення бойлера від накипу

 

Після зливу води з котла ємність можна нарешті зняти з настінних кріплень і зайнятися її очищенням від накипу. Робити це зручно вручну за допомогою викрутки, ножа або дерев'яної лопатки — вибір інструменту визначається твердістю відкладень. Виділимо кілька моментів:

  • внутрішні стінки і дно бойлера промивають холодною водою зі шланга, а потім зливають рідину з сміттям;
  • видалити неприємний запах допоможе розчин оцту — нанесіть його на ганчірку та протріть поверхні бака;
  • ТЕН чистять в два етапи — спочатку видаляють накип зверху чимось твердим, а потім замочують в лимонній кислоті;
  • магнієвий анод бажано не чистити, а замінити на новий — деталь не дорого коштує і цілком доступна для покупки.

Зробивши чистку водонагрівача, дайте йому повністю висохнути, а потім починайте монтаж його на місце. Встановіть ТЕН і магнієвий анод, закріпіть гвинти, повісьте бойлер на настінні кріплення, під'єднайте труби водопостачання — виконуйте всі кроки в порядку, зворотному до того, як ви робили для обслуговування. Перед підключенням нагрівача до електроживлення переконайтеся в герметичності з'єднань і відсутність протікань.

Як і будь-яка інша техніка, постійно контактує з водою, бойлери мають потребу в регулярному обслуговуванні. На стабільність і ефективність їх роботи негативно впливає корозія, тривалі простої, накип, окислення. Позбутися всього цього вам допоможе періодичний злив води та чистка ємності. Виконуйте ці дії хоча б раз в рік, і ваш нагрівальний бак прослужить багато років, радуючи високою температурою і відмінним напором.

Для того, щоб полегшити злив води в майбутньому, під час монтажу бойлера і підключення його до водопроводу встановіть спеціальний кран для відводу рідини. Він кріпиться на «холодному» патрубку. Наявність такого невеликого елемента істотно спрощує і прискорює злив. Якщо ви плануєте довірити монтажні та сантехнічні роботи інших майстрів, заздалегідь попередьте їх про це. Впевнені, вони підкажуть найбільш ефективне рішення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner